niedziela, 4 listopada 2012

Krew, pot i skłute palce


Kilka dni bez dostępu do wirtualnego świata i człowiek zaczyna kombinować, co by tu zrobić (prócz czytania, jedzenia i oglądania filmów).
Leżała na półce otrzymana już dawno od kogoś stara skórzana spódnica ("Bo ty coś z niej zrobisz"), czekając na dobry moment. I taki chyba nadszedł.
Potrzebowałam małej torebki, ale na tyle dużej, by zmieściła książkę, kalendarz, chusteczki, telefon... Oferta sklepowa nie do końca mnie zadowalała, więc postanowiłam uszyć sobie własną. I mam! Jedyny oryginalny szew znajduje się na samym spodzie mojego tworu, natomiast reszta to moje krzywawe czasem szycie- stąd skłute palce i krew, a i napocić się też musiałam. Gdzie się dało, kleiłam klejem szewskim. Wykorzystałam też starą niebieską torbę- zapięcie i podszewkę (która wymagała zmniejszenia).
Pasek mojej "nowej starej" torebki sztukowany z kawałków spódnicy. 
Jak znajdę lepszy, to wymienię.
PS. Mój twór zgłaszam na wyzwanie u Asi pt. "Coś nowego", ponieważ pierwszy raz porwałam się na uszycie torebki.


Nowość nie zawiera się nigdy w pomyśle, ale w jego ujęciu.  Stefan Napierski

Wierzch lekko artystycznie wygnieciony ozdobiłam sutaszowymi czarno- białymi  listkami."Zwłoki" spódnicy i niebieskiej torby. Jeszcze się na coś przydadzą! :-))


7 komentarzy:

Asia-majstruje pisze...

Podziwiam Cię, że pierwsza torebka na jaką się porwałaś jest ze skóry! Na pewno nie było to łatwe i w stu procentach wierzę w Twoje pokłute palce, krew i pot :) Torebka wyszła jednak bardzo elegancko, a te listki i pomarszczony wierzch nadaje jej charakteru!
Dziękuję za dodanie pracy w wyzwaniu! Pozdrawiam!

AnnRK pisze...

Padłam. W życiu bym się nie podjęła takiego wyzwania. Gratuluję pomysłu, wykonania i cierpliwości. Pomysł z listkami jest świetny! Wyczarowałaś coś naprawdę pięknego. :)

Agnieszka pisze...

Asiu, mimo że skórka cienka, to jednak już 2 warstwy do zszycia to trochę trudniej. Bardzo dziękuję za tak miłe słowa!!!
Ann, nigdy nie mów nigdy. Dziękuję pięknie!
Pozdrawiam dziewczyny.

Twórcza Materia pisze...

Lubię torebki i skórę, więc nie mogę nie zagłosować na Twoją pracę:) Podziwiam precyzję wykonania.

pawanna pisze...

Zrobiłaś coś pięknego!Brawo za pomysł i wykonanie:)całuski zostawiam dla kreatywnej osóbki!

agajka pisze...

Dziękuję serdecznie.

agajka pisze...

Kochana, jak miło Cię "czytać". Pozdrawiam serdecznie!